Maranki Maranki

<!-- /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-parent:""; margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} h3 {mso-margin-top-alt:auto; margin-right:0cm; mso-margin-bottom-alt:auto; margin-left:0cm; mso-pagination:widow-orphan; mso-outline-level:3; font-size:13.5pt; font-family:"Times New Roman"; font-weight:bold;} a:link, span.MsoHyperlink {color:blue; text-decoration:underline; text-underline:single;} a:visited, span.MsoHyperlinkFollowed {color:purple; text-decoration:underline; text-underline:single;} p {mso-margin-top-alt:auto; margin-right:0cm; mso-margin-bottom-alt:auto; margin-left:0cm; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} @page Section1 {size:612.0pt 792.0pt; margin:70.85pt 70.85pt 70.85pt 70.85pt; mso-header-margin:35.4pt; mso-footer-margin:35.4pt; mso-paper-source:0;} div.Section1 {page:Section1;} --> Böğürtlen ve Böğürtlenin Faydaları

Böğürtlenin meyvelerinde sabit ve uçucu yağ, meyve şekeri, organik asitler, sitrik asit, C vitamini, pektin ve demir; yapraklarında tanen ve organik asitler bulunur.

Özellikleri : Gülgiller familyasındandır. Orman eteklerinde, yol kenarlarında, bahçe çitlerinde kendiliğinden yetişir. Dikenli gövdeleri, kışın dökülmeyen yaprakları olan bitkinin, yaz aylarında tek tek ya da salkım halinde açan pembe veya beyaz çiçekleri vardır. Yaz sonu yada sonbahar başında bu çiçekler kırmızı siyahımsı kaaduta benzeyen meyvelere dönüşür.

Önerilen Hastalıklar : Mide, burun, hemoroid kanamalarında, hazımsızlıkta, kansızlıkta, romatizmada faydalıdır. Böğürtlen kökü, ayrık otu köküyle beraber kaynatılıp, içilmeye devam edilirse böbrek kumlarını döker.
Ahmet Maranki Kaplıca ve Kür Sularının Önemi
Kaplıca sularındaki tepkilere göre planlı kür halinde yıkanmanın, bedendeki yaraları, ağrıları iyi ettiği içteki kötü kokuları da giderdiği görülmüştür.

Doktorlar, herkes kendi vücudunun doktoru olmalı, kullandığı ilaç ve gıdaların faydalarını bilmeli demiştir. Böylece insan vücudu daha sağlıklı kalabilir.

Dünyada hamamlar bilimsel araştırma enstütilerinin kontorlünde şifa yaymakta, insanlar sıcak soğuk su terapileriyle sağlıklı yaşamaktadırlar.
Ahmet Maranki Uyku ve Uyanıklığın önemi Ve sağlıklı uyku saatleri
Tok karnına uyumak vücut için zararlıdır. Uyumanın en sağlıklı zamanı, yemeklerden en az 2 saat sonradır. Aç karna uyumak ve gündüz vakti uyumak çok zararlıdır. Aşırı uykusuzluk insanı deli eder.

Geceleyin bol gıda alıp uyuyan uykusunda sebepsiz yere terler. Yemek yiyip uyumayın, uyurken yan yatın dizlerinizi birbiri üstün ekoyun. İlk bahar ve yazda başınızı doğuya, sonbahar ve kışta başınızı batıya koyun. Uykusuzlara hamam şifa olduğu gibi süt ve Arpa Suyu gibi şeylerde uyku verir. Uykudaki kabus, kan, balgam ve sevda buharının beyne çıkmasıdır. İlacı istifra ile beyni rahatlatmaktır.
Ahmet Maranki Hareket Etmenin Yararları
Bedenimizin sağlığı için yapacağımız kültür fizik hareketleri; maddi hastalıkları ortadan kaldırır, eklemlerimizi sağlamlaştırır, ter yollarını genişletir.

Kültür fizik koşmak yürümek gibi bedenle yapılan hareketlerdir. Koşmak ve hızlı yürümek bacaklardaki, baldırlardaki ve ayaklardaki fazlalıkları eritmemizi sağlar. Majar şeklnde yapıldığında vücüdumuzu güzelleştirir. yavaş yapıldığında bedeni gevşetir. Sert bezle yapılırsa kanı bedenin dış yüzüne çıkarır. el ayasıyla yumuşak bezle olursa kanı güzelleştirir.
Ahmet Maranki Sağlıklı Yaşam Sırları
Tok karna asla banyoya girmemeliyiz.

Hanımlar adet günlerinde cinsel ilişkide bulunmamalıdır.

Aşırı derecede tokken cinsel ilişkide bulunulmamalıdır.

Kendinize zaman ayırmalı, besin desteği almalı ve düzenli olarak egzersiz yapmalıyız.

Kahbaltı 07-09 saatleri arasında, öğlen yemeği 12-14, akşam yemeği gün batımında yenmelidir. Sabah midenin aktifleştiği vakit olduğu için normal yenmeli, öğlen en ağır yenmeli, akşam ise hafif yemek yenmelidir.

Her gün bir çeşit yemek yemek, bir hafta bir daha onu yememek bedeni korur.

Sağlıklı Beslenme Tüyoları
- Toplumların şeker tüketiminin artış hızı ile hastalıkların artışı birbiriyle doğru orantılı. Çünkü şeker sadece kalorisi ve şişmanlatıcı etkisiyle zarar vermiyor, doğrudan kimyasal yapısıyla da çok tehlikeli. İnsan vücudunun şeker almasına ihtiyacı yok.

Sağlıklı beslenmede de şekerin hiçbir yeri yok. Günde 30 gramdan fazla şeker yenirse, karaciğerde trigliserite dönüşür. Trigliserit kanyağıdır. Bu hem damar sertliğine hem de vücudumuzun yağlanmasına yol açar. Bir kutu meşrubatta 35 gram, 200 gram meyvede 30 gram şeker vardır.

- Tabiattaki gıdalar sebze ağırlıklıdır. İnsan eli bir gıda maddesine ne kadar fazla değmişse, o oranda zararlı olur. Kaliforniya Valisi okullarda meşrubat satışını yasakladı. Patates cipsinin üzerine “Öldürücüdür” yazısını koydu.

- Kolesterol anne sütünde ve yumurtada bolca var. Demek ki insanın gelişme döneminde kolesterole inanılmaz ihtiyacı var. Birde bakıyorsunuz kolesterol düşmanlığı sarmış ortalığı. İneğimiz merada otlasa, doğru beslense, doğmuş yağ asidi sütte ve hayvansal yağda sıfır olacak. Süte kalsiyum açısından ihtiyaç var. Protein bulgur ve baklagilden alınmalı.

- Yapay yem üreticileri “Biz dünyayı nasıl doyuracağız” yalanıyla, hayvanları meralardan ahırlara çektiler ve bu hayvanlar şeker hastası oldu. Çünkü pancar küspesiyle, yapay protein yemleriyle, patates ve mısırla besleniyor.

- Merada beslenen ineğin sütünde omega3 vardır. Bu ineğin sütünde en büyük antioksidan olan alfaminolimik asit ile insüline benzer büyüme hormonu da vardır. Bu gençlik aşısıdır, bütün hücrelerin kendisini yenilemesini sağlayan maddedir. Doğal süt çok pahalı değil, aradaki fark yüzde 10-15’i geçmez.

- Zeytinyağı omega9 yağıdır. Tekli doymamış yağdır ve omaga 3’ün emilimine zararı yoktur.

- Biz ve hayvanımız yeşillikten uzaklaştırıldıkça tek omega3kaynağımız doğal deniz balığı kaldı. Diyelim ki hamsiyi ayçiçeği yağında kızarttık,o hamsiden artık bize bir hayır gelmez. Ayçiçeği yağı, soya yağı gibi yağlarla beslenip,çok omega6 aldığımız için artık omega3’e enzim kalmıyor.

Ayçiçek yağı pişirme esnasında maruz kaldığı ısıdan sonra bir takım yapay yağ asitlerine dönüşür. Bunlar da kolesterolü oksitleyerek damar sertliği yapar. Omega3’ün eksikliği ise, insanlarda şeker hastalığına ve damarların sertleşmesine yol açar.

Diyetisyen İpek Ağaca, "Yemekten sonra sakın çay içmeyin" diyor. Ağaca'ya göre yemek üzerine içilen çayın inanılmaz yan etkileri var

Yemek üzerine içilen çayın zararı
Diyetisyen İpek Ağaca, "Yemekten sonra sakın çay içmeyin" diyor. İşte Ağaca'ya göre yemek üzerine içilen çayın inanılmaz yan etkisi.
Diyetisyen İpek Ağaca, yemekten sonra çay içilmesinin vücutta demir eksikliğine yol açtığını söyledi. Çay tüketiminde dikkat edilmesi gereken noktalar hakkında bilgi veren Ağaca sözlerini şöyle sürdürdü:

"Türkiye’nin hangi şehrine giderseniz gidin, hangi restoran veya lokantaya girerseniz girin yemekten sonra garson size çay ikram etmek isteyecektir. Ya da; garsonun ikram etmesine zaman bırakmadan siz çayınızı zaten isteyeceksinizdir. Bu alışkanlığımız, sağlıklı beslenme açısından bakıldığında çok da doğru bir davranış değildir. Çünkü yemekten sonra içilen çay, demir içeren besin tüketildiyse, yemekle birlikte alınan demir mineralinin vücut tarafından kullanımını sınırlar.

KAHVE DE SUÇLU

Bu ne demektir; örneğin; yemekte kırmızı et yemiş olun, yemeğin hemen ardından çay içtiğinizde vücudunuz, köfteden gelen demirden tam olarak faydalanamayacaktır; çünkü çayda bulunan ‘tanen’, demirle bağlanarak demir emilimini azaltıcı etki gösterir. Kahve için de aynı şey geçerlidir. Yemekten en az 1 saat sonra tüketilen çay ve kahve demir emilimini etkilemez. Bu nedenle çay yemekte en az 1 saat sonra içilmelidir.Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !